I Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej

Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej został powołany w październiku 2016 roku z inspiracji Wojciecha Bardowskiego – właściciela Impresariatu Artystycznego oraz Roberta Kanigowskiego – prezesa Stowarzyszenia Miłośników Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

W ciągu dwóch dni Festiwalu odbędzie się część konkursowa, w której udział wezmą zgłoszeni i zakwalifikowani w pierwszym etapie soliści. Festiwal zakończy koncert Galowy, na którym publiczność usłyszy nagrodzonych i wyróżnionych wykonawców.
Koncert Galowy będzie mieć miejsce w Sali widowiskowej OKiS 21 maja o godzinie 18:00.
„Pomysł Festiwalu nawiązuje do niezapomnianej roli, jaką odegrały Legiony Polskie w dziejach naszego narodu. Pieśni legionowe towarzyszące tamtym wydarzeniom i ich ponadczasowe walory artystyczne w pełni zasługują na miejsce, które pozwoli w ciekawy sposób i na nowo zaprezentować je współczesnym. Do miejsca takiego inspiruje Powiat Wołomiński – Ziemia Cudu nad Wisłą i Zielonka – miasto pod dębami – o niepowtarzalnym klimacie, w którym na każdym kroku można natknąć się na ślady naszej przeszłości i bohaterstwa Polaków.”

 

źródło: OKIS Zielonka, fb I Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej

Reklama

 

Komentarze