Ograniczenia w funkcjonowaniu Galerii Wołomin

Galeria Wołomin, fot: galeriawolomin.pl

Decyzją Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego Galeria Wołomin ogranicza swoje funkcjonowanie do supermarketu Carrefour oraz wybranych punktów handlowych.

Zgodnie z zarządzeniem Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, od dnia 14 marca od godziny 00:00, Galeria Wołomin funkcjonować będzie w ograniczonym formacie. Otwarte będą supermarket Carrefour, apteka, drogerie Hebe i Rossmann, piekarnia Grzybki, sklepy i stoiska: Zebrano Rano, Maxi ZOO, pralnia Eko-Top, Tabak, e-papierosy, Good Cannabies.

Dodatkowo w sobotę, 14 marca, sklep Media Expert i cukiernia Sowa otworzyły lokale celem wydania zamówionych towarów. Wymienione placówki będą operować w godzinach standardowego działania obiektu w godzinach 09:00 – 21:00 od poniedziałku do soboty (Carrefour w godzinach 8:00 – 22:00). Pozostałe lokale znajdujące się na terenie Galerii Wołomin zostają zamknięte aż do odwołania. Decyzję o ponownym przywróceniu działania centrum podejmą odpowiednie władze.

W centrum zostaną wyznaczone ciągi komunikacyjne prowadzące bezpośrednio, najkrótszą drogą, do właściwych destynacji. Wejście do centrum zostało zredukowane do jednego wejścia od strony supermarketu Carrefour. Działanie węzłów sanitarnych w obiekcie ograniczone zostaje do lokalizacji znajdujących się na trasie prowadzącej do otwartych lokali.

Ruchem kierować będzie personel ochrony, który ma za zadanie zadbać o płynne przemieszczania się Klientów. Możliwe jest ograniczenie ilości osób przebywających jednocześnie na terenie obiektu.

Jednocześnie, mimo ograniczenia w funkcjonowaniu obiektu, utrzymane zostają procedury bieżącej dezynfekcji. Wyposażenie i urządzenia znajdujących się na terenie części wspólnych – podłogi, elementy małej architektury, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, klamki, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet będą na bieżąco dezynfekowane. Także toalety wraz z ich wyposażeniem dezynfekowane będą częściej, niż dotychczas, przy zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym.

Obiekt na czas ograniczonego funkcjonowania będzie nieustannie monitorowany i odpowiednio zabezpieczony.