Okradli, pobili pięściami i cegłą

Policja fot: fotolia.com

Kryminalni wołomińskiej Komendy zatrzymali 23-letniego Jakuba G., który wspólnie z inną osobą dokonali rozboju na mieszkańcu powiatu wołomińskiego. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie 23-latek trafił na najbliższe 3-miesiące do Aresztu Śledczego. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do komisariatu w Radzyminie zgłosił się mężczyzna informując, że został pobity i okradziony przez dwóch nieznanych mu osobników. Jak zeznał poszkodowany, gdy spał na trawie w okolicy sklepu, podeszło do niego dwóch mężczyzn, obudzili go i zażądali od niego wydania rzeczy, które przy sobie posiadał. Gdy odmówił został przez jednego z nich uderzony kilka razy pięścią w twarz a gdy próbował się bronić drugi uderzył go cegłą w plecy. Chwilę później zerwali mu z szyi złoty łańcuszek, zabrali telefon komórkowy i kluczyki do samochodu. Sam zdołał też uciec do domu.

Prowadzone przez wołomińskich kryminalnych i funkcjonariuszy z komisariatu w Radzyminie czynności wskazały, że jedna z osób, która mogła dopuścić się przedmiotowego przestępstwa mieszka na terenie powiatu legionowskiego. Policjanci udali się do miejsca jej zamieszkania. Tam zastali 23-latka, który zeznał, że słyszał o pobiciu poszkodowanego mężczyzny, osobiście nie zna sprawcy, lecz wie gdzie może przebywać. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że Jakub G. był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd rejonowy w Warszawie.

23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, że i on brał bezpośredni udział w tym zdarzeniu. Zabrany poszkodowanemu złoty łańcuszek sprzedał następnie w lombardzie w Legionowie. Tam też policjanci zabezpieczyli pochodzący z przestępstwa łańcuszek. Zebrany materiał dowodowy funkcjonariusze i prokurator rejonowy w Wołominie przekazali do miejscowego sądu, który podjął decyzje o tymczasowym 3-miesiecznym aresztowaniu 23-latka. Teraz może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal pracują nad sprawa i jak zapowiadają zatrzymanie drugiej osoby podejrzewanej o dokonanie rozboju na mieszkańcu powiatu wołomińskiego to tylko kwestia czasu.

Źródło: KPP Wołomin