Opóźnienia na budowie Obwodnicy Marek

4073
Obwodnica Marek, fot. WWL24

Zgodnie z informacją, która jeszcze kilka dni temu widniała na stronie kontraktu (link), dziś miały zakończyć się prace na Obwodnicy Marek. Obecnie wykonawca podaje termin 28 października jako termin zakończenia prac, jednak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uważa, że ten termin nie zostanie dotrzymany.

Monitorujemy stan realizacji na bieżąco i mobilizujemy Wykonawców do jak najszybszego zakończenia prac. Kontraktowy termin zakończenia robót to koniec października br., jednak w naszej ocenie jest on mało realny do dotrzymania, szacujemy, że prace mogą się zakończyć w drugiej połowie listopada br. Za przekroczenie terminów umownych GDDKiA będzie wyciągać konsekwencje zgodnie z warunkami kontraktów – poinformowała portal WWL24 Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Należy pamiętać, że podane wyżej terminy dotyczą jedynie zakończenia prac. Później rozpoczną się odbiory inwestycji.

Na chwilę obecną na odcinku Marki-Kobyłka wykonywane są m.in. prace wykończeniowe na obiektach związane z odwodnieniem trasy oraz układane są warstwy nawierzchni. Natomiast na odcinku Kobyłka-Radzymin wykonywane są m.in. prace wykończeniowe na obiektach związane z układaniem nawierzchni, montażem barier oraz wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego.

 

 

 

Komentarze