Opryski przeciw dzikom w Kobyłce

Dzik, fot: fotolia.com

W ciągu ostatnich kilku tygodni zwiększyła się liczba zgłoszeń, dotycząca dzików podchodzących pod domy. Urząd Miasta Kobyłka rozpoczyna więc akcję oprysków, które mają odstraszyć dziki.

Opryskiwanie rozpoczęło się 3 września, w bezdeszczowe dni – i potrwa do czasu, aż ustaną zgłoszenia. Preparat ma charakterystyczny, intensywny zapach i będzie odczuwalny w rejonie następujących ulic: Ogrodowej, Klonowej, Lipowej, Solskiego, Żwirki i Wigury, H. Sienkiewicza.

Preparat stosowany do oprysków to Hukinol. Z informacji firm sprzedających go wynika, że jest całkowicie nietoksyczny i bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Nie ma także negatywnego działania na rośliny oraz glebę.

Urząd Miasta Kobyłka informuje, że opryskujący będą się starali rozpylać go np. na krzakach od pewnej wysokości, niedostępnej dla zwierząt domowych (np. psów). Mimo wszystko na wszelki wypadek w rejonie objętym opryskami nie pozwalajmy psom podczas spacerów na jedzenie trawy (zresztą prawdopodobnie i tak odstręczy je nieprzyjemny zapach).

Preparat odstraszający jest środkiem o długim czasie działania. Przy normalnych opadach deszczu działa nawet do 2 tygodni.