Ostatnie warsztaty z cyklu Liga Niezwykłych Wolontariuszy

742

Za nami ostatnie warsztaty z cyklu Liga Niezwykłych Wolontariuszy, które odbyły się pod hasłem „Podaj łapę, przybij piątkę – wyciągnij pomocną dłoń!”.

Warsztaty poprowadziły Beata Bandelot i Agnieszka Banaszek – terapeutki z Fundacji Słyszę Mówię Czuję. Podczas warsztatów ważnym nauczycielem był pies Laki, który poprzez swoją spontaniczność uczył otwartości i wrażliwości.

Jednym z elementów spotkania były ćwiczenia z elementami terapii ręki, aby uświadomić, że to, w jaki sposób odczuwają nasze ręce, z jaką precyzją i siłą działają, jest kwestią indywidualną. Zdobyta podczas warsztatów wiedza, nowe kompetencje i umiejętności będą pomocne, aby w aktywny sposób pomagać drugiemu człowiekowi. Ważne jest, aby w pracy wolontaryjnej pozostać sobą, nie wywyższać się i mieć satysfakcję z tego, co się robi.

Nieocenionymi „skutkami ubocznymi” projektu są zawarte przyjaźnie, wspólne rozmowy, spędzony twórczo czas i dużo uśmiechów na twarzach młodych ludzi, którzy stali się częścią bibliotecznej ekipy.

“Liga Niezwykłych Wolontariuszy”, to cykl warsztatów aktywizujących, poszerzających wiedzę i zainteresowania młodzieży. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze