Oświadczenie Starostwa Powiatowego w sprawie zatrzymań

Na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali dziś czterech mężczyzn w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym korupcji związanej z procedurą wydawania decyzji w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Wołominie.

Wszystko wskazuje na to, że łapówki wręczano w zamian za wydawanie korzystnych decyzji administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych zlokalizowanych na terenie powiatu wołomińskiego.

Jest to nowe postępowanie prowadzone wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga. Agenci CBA zatrzymali urzędnika Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz trzech przedsiębiorców działających w branży deweloperskiej, z okolic Warszawy. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację w wołomińskim starostwie.

– Od momentu objęcia stanowiska Starosty złożyłem szereg zawiadomień do organów ścigania w celu wyjaśnienia informacji (w tym również dot. PINB), które wpływały do Starostwa. Cieszę się, że służby podjęły działanie. Czekam na wyniki toczących się spraw. W pełni współpracujemy z Prokuraturą i CBA – mówi Adam Lubiak, starosta wołomiński.

Oświadczenie Starostwa Powiatowego w sprawie zatrzymań