Oszukali metodą „na kuzyna” – może poznajesz tę kobietę

Oszukali metodą "na kuzyna" - może poznajesz tę kobietę, fot: policja.pl

Policjanci z Komisariatu Policji w Markach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie prowadzą czynności w sprawie zdarzenia w Markach, gdzie n/n osoby podając się za „kuzyna” starszego mężczyzny zmanipulowały go, przewożąc do kilku punktów handlowych, w których wzięli różnego rodzaju sprzęt elektroniczny na raty, gdzie umowy ratalne spisane zostały na dane pokrzywdzonego.

W toku czynności ustalono iż w dniu 04 lutego 2020 roku około godz. 12:00, w Markach, n/n osoby – kobieta i mężczyzna, zaczepili na ulicy pokrzywdzonego, który jest osobą starszą i schorowaną. Osoby te zmanipulowały pokrzywdzonego, który to myślał że ma do czynienia z członkami rodziny i poprosiły go o pomoc przy załatwieniu rat kredytowych na co pokrzywdzony od razu się zgodził, po czym wsiadł do pojazdu sprawców. Osoby te odwiedziły kilka punktów na terenie Marek oraz Warszawy, w których wzięli różnego rodzaju sprzęt elektroniczny na raty, gdzie umowy ratalne spisane zostały na dane pokrzywdzonego.

W toku czynności zabezpieczono wizerunek kobiety podejrzewanej o współudział w tym zdarzeniu, jednak do chwili obecnej nie ustalono jej tożsamości.

Wszystkie osoby mogące posiadać informację na temat kobiety ze zdjęć proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Markach ul. Sportowej 5 tel. 22 781 20 23, 47 72 47 761, lub z Komendą Powiatową Policji w Wołominie tel. 22 776 20 21, lub z najbliższą jednostką Policji, informacje można również przekazać za pośrednictwem adresu: komendant.kp-marki@ksp.policja.gov.pl.

Oszukali metodą „na kuzyna” – może poznajesz tę kobietę, fot: policja.pl