Pałką teleskopową pobił brata swojej znajomej

Policja, fot: fotolia.com

Nieporozumienie pomiędzy dwoma mężczyznami zakończyło się dla jednego z nich poważnymi obrażeniem ciała zagrażającymi życiu i zdrowiu, dla drugiego zarzutami narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zgłoszenie jakie otrzymali funkcjonariusze z Radzymina kilka dni temu miało bardzo poważny charakter i wynikało z niego, że doszło do pobicia osoby, której stan jest poważny. Niezwłocznie pod wskazany adres udała się policyjna załoga. Tam zastali zgłaszającą kobietę i poszkodowanego mężczyznę, który miał liczne obrażenia głowy. Ten został zabrany przez zespół ratowników medycznych do szpitala.

Jak wynikało z relacji kobiety – siostry poszkodowanego, pomiędzy jej bratem a jej znajomym miało dojść do nieporozumienia, które zakończyło się pobiciem tego pierwszego. Przesłuchany w szpitalu poszkodowany, potwierdził ten fakt i zeznał, że został pobity metalową pałką przez znajomego siostry. W wyniku tego doznał ran tłuczonych głowy, złamania kości łokciowej i licznych stłuczeń.

Funkcjonariusze kilka minut po zgłoszeniu w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali podejrzewanego o ten czyn 19-latka. Ten został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mężczyzna już został przesłuchany i usłyszał zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za który może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem prokuratora z Wołomina został też objęty policyjnym dozorem.