Para dwudziestolatków zatrzymana z narkotykami

Para dwudziestolatków zatrzymana z narkotykami, fot. policja.pl

Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszą dwudziestolatkowie, kierowca samochodu osobowego i jego pasażerka. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ujawnili przy nich łącznie ponad 34 gramów narkotyków. Młody mężczyzna środki odurzające schował w plecaku, zaś kobieta towar ukryła w bieliźnie. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło pierwszego listopada około godziny dwudziestej. Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Gdy kierowca uchylił drzwi, mundurowi od razu wyczuli zapach narkotyków. Dwudziestolatkowie, kierowca oraz pasażerka udawali nieświadomych lecz ich zachowanie wskazywało na to, że coś ukrywają.

Policjanci przeszukali samochód. W plecaku kierowcy, znajdującym się na tylnym siedzeniu, znaleźli pudełka po kremie a w nich marihuanę. Kobieta zdała sobie sprawę, że nie uda jej się oszukać funkcjonariuszy i wyjęła z bielizny torebkę foliową z zawartością i dwa żółte pojemniki. W nich znajdowała się poporcjowana marihuana, torebki z białym proszkiem oraz tabletki psychotropowe.

Kierowca oraz pasażerka zostali zatrzymani i usłyszą zarzuty. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska