Patrole wodne policjantów ze strażakami

Patrole wodne policjantów ze strażakami, fot. policja.pl

Policjanci z Wydziału Prewencji Komedy Powiatowej Policji w Wołominie po raz kolejny wspólnie patrolowali akweny wodne ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina. Tym razem można ich było zobaczyć jak dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wołomińskiego pływając łódką. Swoim nadzorem objęli dzikie kąpieliska w rejonie ujścia rzeki Rządza, wschodniego brzegu Narwi do ujścia Bugu oraz akwen w Kuligowie.

Od początku lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie mają wspólne patrole ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina w rejonach wodnych i przywodnych. Tak też było ostatnio 7 i 15 lipca 2022 r. Tym razem funkcjonariusze pełnili służbę na wodzie pływając łódką. Zaczęli od wytypowania dzikich kąpielisk i miejsc wypoczynku gdzie znajdują się największe skupiska ludzi. Tam też skierowali swoją uwagę. Podpływali do brzegu i rozmawiali z osobami przebywającymi nad wodą. Celem rozmów funkcjonariuszy było uświadomienie i zapoznanie z czyhającymi niebezpieczeństwami podczas przebywania na tego typu akwenach.

Reklama

Zachęcali do korzystania z kąpielisk strzeżonych. Argumentowali to dobrą jakością wody, specjalnie wyznaczonymi miejscami do pływania oraz ratownikami, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających.

Patrol wodny zakończyli bez mandatów ale z poczuciem zadowolenia. Przyczynili się bowiem do podniesienia poziomu świadomości społeczeństwa w temacie bezpieczeństwa, na terenach wodnych i przywodnych w ramach akcji ” Bezpieczne wakacje nad wodą „

Pamiętajmy! Na profilaktykę nigdy nie jest za późno, bo życie i zdrowie jest najważniejsze.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska /e.b.