Patryk Kuryłek brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Patryk Kuryłek brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Budapeszcie

Na mistrzostwach Świata w Kickboxingu w Budapeszcie, Polskę reprezentował m.in. zawodnik Wichru Kobyłka – Patryk Kuryłek, który stanął na podium i zajął 3 miejsce w kategorii do -57 kg.

Mistrzostwa Świata w Budapeszcie odbywają się w dniach 3-12 listopada, Polskę reprezentuje 55 kickbokserów. We wtorek Patryk Kuryłek pewnie pokonał reprezentanta Turcji Sahima Emre.

W półfinale podopieczny Grzegorza Engela spotkał się z Ukraińcem, Rudenko Arturem. Przeciwnik jest trzy lata starszy od Patryka Kuryłka i nie był to już pierwszy pojedynek tych zawodników. Rok temu podczas Mistrzostw Europy zwyciężył reprezentant Wichru Kobyłka. Rywalizacja w Budapeszcie była zacięta ale tym razem lepszy okazał się Ukrainiec.