Peter J. Birch wystąpi w najbliższą sobotę w Fabryczce

W najbliższą sobotę 26 maja w wołomińskiej Fabryczce odbędą się koncerty Petera J. Bircha i zespołu Jabłonka.

Peter J. Birch – czyli Piotr Jan Brzeziński z Dolnego Śląska to artysta, który odważnie sięga po różne gatunki, łączy folk, alt-country i americanę. Wystapił na ponad 450 koncertach w 18 krajach!

Peter grał na wielu dużych festiwalch, m.in. dwukrotnie na Openerze, na OFF Festival, Melodica, Sound Of Bronkow, Poke Festival. Był gościem w wielu programach telewizyjnych, m.in. Kuby Wojewódzkiego, Dzień dobry TVN, Świat się kręci.

Otrzymał nagrodę Gazety Wyborczej „Warto 2015” za album „Yearn”. Obecnie artysta prezentuje czwarty album „Inner Anxiety”, którego singlem jest utwór Melinda.

Jabłonka to grupa wykorzystująca miks elektroniki i żywych instrumentów. To powrót do prostej, chłodnej melodii, którą ociepla oszczędny, polskoszeleszczący głos. Muzyczne poletko dzieci lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które cenią treść i chcą o sobie opowiedzieć.

Zadebiutowali 18 grudnia 2015 roku w klubie Bogart, z wielkim sukcesem zainaugurowali festiwal Enea Spring Break 2017, laureaci Fama Festiwal 2017 i opolskiej Zimowej Giełdy Piosenki. Znaleźli się w finałowej dziesiątce Opolskich Debiutów. Jest ich pięcioro. Pola, Adam, Paweł, Jarek i Wojtek. Są z Wrocławia i grają polski trip-hop. Wiosną 2018 ukaże się płyta długogrająca.