Pierwsza Gala Kickboxingu WWL Fight za nami

Pierwsza gala WWL Fight za nami, fot: WWL24

W sobotę w Markach odbyły się pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w formule K1 Pro-am. Głównym organizatorem Mistrzostw, zakończonych galą finałową, był portal WWL24.

Kickboxing to jeden z najefektowniejszych sportów walki. Regulamin K1 dopuszcza uderzenia pięściami, nogami, a także kolanami – przez co walki są dynamiczne i nieprzewidywalne. Dzięki współpracy nawiązanej przez Portal WWL24 z Polskim Związkiem Kickboxingu udało się tej rangi imprezę zorganizować w Markach, do których już w piątek zjechali wyselekcjonowali i zaproszeni przez PZKB najlepsi kickbokserzy w kraju. W sobotę do godziny 17:00 w hali sportowej im. Bożeny Markiewicz w Markach odbywały się eliminacje, a po godzinie 18:00 komentator sportowy i jednocześnie prezes MKS Wicher Kobyłka, Artur Rola uroczyście rozpoczął galę finałową. Tego wieczoru blisko siedmiuset osobowa publiczność miała okazję zobaczyć 5 walk o tytuł Mistrza Polski oraz dwie walki zawodowe. Niestety z powodu kontuzji w walce wieczoru nie mógł wystąpić Patryk Kuryłek, aktualny zawodowy Mistrz Polski w kat. -57 kg.

– Mistrzostwa K1 to wydarzenie, którego marecka publiczność nie miała okazji do tej pory oglądać na własnym podwórku, a jak widać po pełnych trybunach zainteresowanie tego typu wydarzeniami jest ogromne. Chciałbym podziękować Burmistrzowi Marek Jackowi Orychowi – gospodarzowi mistrzostw, za wielką pomoc okazaną podczas organizacji tej imprezy, prezesowi Polskiego Związku Kickboxingu za zaufanie i powierzenie organizacji pierwszych w historii Mistrzostw Polski K1 Pro-am właśnie naszemu zespołowi WWL, a także wszystkim osobom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć – mówi Jacek Kubiak, główny organizator Mistrzostw i właściciel portalu WWL24.

Wydarzenie było współorganizowane przez Miasto Marki i Powiat Wołomiński. Patronat Honorowy nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Dwie z walk zakończyły się przed czasem, zawodnikiem turnieju został Daniel Kolasiński trenujący na co dzień w warszawskiej Palestrze. Mieszkanka Marek Klara Kleczkowska uległa w finale utalentowanej Sylwii Kaliś z legionowskiego Tajfunu. W pierwszej walce wieczoru w formule K-1 zwyciężył Mateusz Chojnacki z kobyłkowskiego Wichru. W finałowej walce, która odbyła się w formule Full-contact swoją mistrzowską klasę pokazał Łukasz Wichowski, kończąc pojedynek już w pierwszej rundzie. Zapraszamy do obejrzenia relacji.