Pierwsza kolejka zmagań piłkarskich Strefa 6 z nami

25 kwietnia rozpoczęła się trzecia edycja amatorskich zmagań piłkarskich Strefa 6. Mimo krótkiego stażu, te rozgrywki szybko zyskują popularność i obecnie uczestniczy w nich 16 zespołów.

Jeszcze niedawno na łamach WWL24 relacjonowaliśmy zmagania Futboligi, czyli zielonkowskich ósemek. Kilka miesięcy temu organizatorzy podjęli trudną decyzję o czasowym zamknięciu tego przedsięwzięcia, co pozwoliło im w całości skupić swoją uwagę na lidze szóstek w Woli Rasztowskiej. Bo to właśnie tam odbywają się spotkania Strefy 6 i również tam przeniosło się kilka zespołów, które wcześniej oglądaliśmy właśnie w Futbolidze. W tym momencie drużyny podzielone są na dwa poziomy rozgrywkowe, a za nami jest już pierwsza kolejka. Kto wypadł w niej najlepiej?

Zacznijmy od tego, że tytułu w rozgrywkach broni Green Team. Na ekipę Adriana Wojdy nikt nie stawiał w poprzednim sezonie, ale ten zespół potrafił znakomicie wykorzystać bolączki innych ekip i ostatecznie zgarnął najcenniejsze trofeum. Tę edycję chłopaki rozpoczęli od spotkania z Beer Teamem i wydawało się, że mimo iż byli faworytami, to czeka ich bardzo trudny bój. Nic bardziej mylnego – dzięki znakomitej grze odprawili rywali z Radzymina z kwitkiem, nie pozostawiając im żadnych złudzeń. To jednak nie Green Team jest liderem pierwszej ligi po inauguracji. Tabeli przewodzi PrefBud Tulewo. Drużyna Rafała Kowalczyka zmiotła z boiska Bad Boys w stosunku 12:1! W pozostałych meczach tej klasy rozgrywkowej Al-Mar wygrał z Autoszybami 7:4, a Copa FC okazała się lepsza od HandyMan Elewacje, triumfując 6:3.

PrefBud Tulewo – Bad Boys, fot: Sportowe WWL

W drugiej lidze, gdzie znalazło się bardzo wiele nowych zespołów, stawkę otwiera Al-Maj Car. Markowianie pokazali bardzo dojrzałą grę przeciwko AKS Elektro i nie mieli kłopotów z zainkasowaniem kompletu punktów.

Fajnie wypadł również powrót do Strefy 6 Lemy Logistic. Ta drużyna brała udział w tych zmaganiach w pierwszym sezonie, gdzie wówczas zaprezentowała się średnio, ale teraz bez większych problemów ograła Retro Squad i szybko zanotowała premiery triumf. Do grona posiadaczy trzech punktów dołączyli również reprezentanci Joga Bonito (wygrana 8:4 z Box Garda Marki) oraz Black Dragons Team (sukces nad Show Team – 7:3).

W drugiej lidze poziom jest jednak wyrównany i tutaj będzie jeszcze na pewno sporo zwrotów akcji.

Na koniec zapraszamy do śledzenia kanałów medialnych ligi w Woli Rasztowskiej. Analizy, materiały video, transmisje LIVE – niczego tam nie brakuje. Warto być z tymi rozgrywkami na bieżąco. WWL24 na pewno będzie!

Strona www >>LINK<<
Facebook >>LINK<<
YouTube >>LINK<<

PrefBud Tulewo – Bad Boys, fot: Sportowe WWL