Pierwsze wiosenne sprzątanie lasów w Zielonce

Pierwsze wiosenne sprzątanie lasów w Zielonce, fot. zielonka.pl

W sobotę 22 kwietnia, Burmistrz wraz z Radnymi Miasta Zielonka oraz Nadleśnictwem Drewnica po raz kolejny zaprosili mieszkańców Zielonki do akcji wspólnego porządkowania terenów leśnych.

Na zaproszenie odpowiedziało wiele osób i wspólnie zebrano kilkadziesiąt worków śmieci. W podziękowaniu każdy, kto wziął udział w akcji otrzymał gadżet lub sadzonkę do posadzenia w przydomowym ogródku. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na piknik z grillem.

Zielonkę otaczają piękne lasy, które zachęcają do spacerów w gronie rodziny albo z psim pupilem. Aby taka wyprawa do lasu była przyjemna i bezpieczna, warto zadbać o jego czystość. W obecnej kadencji samorząd kładzie duży nacisk na działania proekologiczne, w tym właśnie na sprzątnie lasów. To już trzeci rok z rzędu, gdy organizowane są akcje wspólnego z mieszkańcami porządkowania różnych miejsc na terenie Zielonki.

Pierwsze wiosenne sprzątanie lasów w Zielonce, fot. zielonka.pl

22 kwietnia, Burmistrz oraz radni Andrzej Marek Grodzki i Tomasz Wołujewicz zaprosili mieszkańców na porządkowanie lasu w dwóch miejscach: w okolicy skrzyżowania ul. Polnej i Mazowieckiej oraz od ulicy Leśnej do torów. Miasto zapewniło dla wszystkich osób biorących udział w akcji specjalne rękawice i worki na śmieci.

Pogoda dopisała i przybyło wielu mieszkańców w różnym wieku, dopisali zarówno dorośli, jak i młodzież. Część osób zabrała ze sobą dzieci, by uczyć je proekologicznych zachowań. Niektórzy uczestniczyli w akcji sprzątania lasów już po raz kolejny, podkreślając jak ważna i potrzebna jest to inicjatywa.

W podziękowaniu za trud włożony w sprzątanie, uczestnicy akcji otrzymali sadzonki kwiatów,: jaskry, goździki, pelargonie i skalnice. Dzieci ucieszyły się z maskotek i gadżetów miejskich.

– Serdecznie zapraszamy Państwa w sobotę 13 maja 2023, o godz. 10.00, spotkajmy się przy ul. 1 Maja, naprzeciwko bramy WZE. Sprzątniemy las wzdłuż ul. Wojska Polskiego – informuje Urząd Miasta Zielonka.