Pijany kierowca, mefedron i kradziona ropa – a to wszystko w jednym busie

Policja, fot: Артем Константинов/fotolia.com

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Radzyminie zatrzymali do kontroli drogowej busa, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Okazał się, że 28- latek postanowił wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu i miał przy sobie środki odurzające. W części załadunkowej pojazdu mundurowi ujawnili 160 litrów skradzionego oleju napędowego. O najbliższej przyszłości kierowcy i pasażera zadecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Uwagę radzymińskich patrolowców zwrócił przemieszczający się późną porą, lokalnymi drogami, samochód dostawczy typu bus. Postanowili skontrolować pojazd, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Gdy policjanci podeszli do auta, od kierującego wyczuli wyraźną woń alkoholu. Podczas kontroli znaleźli przy nim również mefedron. Nie był to jednak koniec złych wiadomości, bowiem w części załadunkowej samochodu, funkcjonariusze ujawnili wypełnione substancją ropopochodną osiem plastikowych kanistrów.

W toku wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 28- letni kierujący i 25- letni pasażer busa, wykorzystując nieuwagę personelu pobliskiej stacji paliw, napełnili plastikowe zbiorniki paliwem, po czym uciekli z miejsca zdarzenia. W sumie mężczyźni ukradli 160 litrów oleju napędowego. Wartość szkody oszacowano na kwotę ponad tysiąc złotych.

Spotkanie ze stróżami prawa nie mogło zakończyć się inaczej, jak założeniem na ręce obu mężczyznom kajdanek i przewiezieniem ich do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszeli już zarzut kradzieży. 28- latek odpowie też za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz posiadanie środków odurzających. O ich najbliższej przyszłości zadecyduje sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Monika Kaczyńska