Pijany spowodował wypadek drogowy

Radiowóz policji, fot: fotolia.com

Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu odpowie 22- latek, kierujący Hyundaiem. Mężczyzna w Wołominie na alei Armii Krajowej zjechał z drogi i uderzył w stojący na poboczu samochód marki BMW, w którym znajdowała się pasażerka. Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Kiedy spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę! Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia!

W środę 3 maja br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołominie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Wołominie na alei Armii Krajowej. Ze zgłoszenia wynikało, że pojazd marki Hyundai zjechał z drogi i uderzył w stojący na poboczu samochód BMW.

Jak ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, 22- latek, kierujący Hyundaiem w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wykazał około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku tego wypadku pasażerka BMW, która znajdowała się w tym czasie aucie, doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala. Kierujący Hyundaiem również wymagał pomocy medycznej.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca będzie musiał liczyć się z bardzo poważnymi konsekwencjami swojego zachowania. Za spowodowanie wypadku po spożyciu alkoholu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 4,5 roku, zakaz kierowania pojazdami od 3 do 15 lat oraz grzywna w wysokości od 10 tys. zł do 60 tys. zł.

Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź rozsądny!

mł. asp. Monika Kaczyńska