PKP złożyło wniosek o pozwolenie na użytkowanie tunelu w ulicy Sasina

8438
Tunel w ulicy Sasina, fot: WWL24

Zapowiadane przez PKP złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie tunelu w ulicy Sasina wreszcie wpłynęło do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Przedstawiciele PKP już we wrześniu informowali o planach złożenia wniosku (link) o wydanie pozwolenia na użytkowanie tunelu w ulicy Sasina. W biurze prasowym PKP PLK uzyskaliśmy informację, że taki wniosek został złożony dopiero w dniu 13 października. Jak dalej wyglądają procedury i kiedy w końcu pojedziemy otwartym tunelem?

– zgodnie z ustawą „Prawo budowlane” organ nadzoru budowlanego przeprowadza obowiązkową kontrolę przed upływem 21 dni od dnia doręczenia wezwania albo uzupełnionego wezwania – informuje Mirosława Kamińska, Naczelnik Wydziału Inspekcji i Kontroli w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Oznacza to że kontrola tunelu musi zostać przeprowadzona przed 3 listopada ale nie jest wykluczone że zostanie przeprowadzona we wcześniejszym terminie. W przypadku tunelu w ulicy Geodetów, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę i wydał zgodę na użytkowanie w przeciągu pięciu dni od daty wpłynięcia wniosku z PKP.

 

Komentarze