Plac budowy w Parku Czartoryskiej

Plac budowy w Parku Czartoryskiej, fot: radzymin.pl

Trwają prace rewitalizacyjne w Parku Czartoryskiej. Wejście do parku od ul. Żeligowskiego i cały pasaż przez park zostały zamknięte na cele placu budowy. Dostępna pozostaje odnowiona wcześniej część parku wokół Domku Ogrodnika. Zgodnie z umową z wykonawcą budowa ma potrwać do połowy 2022 r.

Wykonawca rewitalizacji – firma Apis Polska – przejęła teren parku w październiku 2020 r. i wykonała jesienią część prac przygotowawczych. Obecnie na wygrodzonym terenie rozpoczynają się prace budowlane w północnej części parku, czyli w pobliżu Przedszkola nr 1 w Radzyminie, gdzie powstaną place zabaw i strefa rekreacji. Już wcześniej na potrzeby budowy został zajęty dawny place zabaw przy ul. Żeligowskiego. Urządzenia z tego placu będą wykorzystane w innych miejscach w gminie. Na terenie przedszkola powstaną za to dwa nowe place zabaw, a na terenie parku – jeszcze jeden ogólnodostępny plac zabaw „Arkadia”.

Całość prac budowlanych w Parku Czartoryskiej, włącznie z rewitalizacją całego parku i zbiornika wodnego, jest zaplanowana według umowy do czerwca 2022 r.

Przygotowania do rewitalizacji Parku Czartoryskiej trwały od wielu lat, co można zobaczyć na obrazku z „postępometrem” dla tej inwestycji. Kluczowym momentem było pozyskanie przez gminę w 2017 r. prawie 14 mln zł środków unijnych na projekt „Zielony Radzymin”, z których większość będzie przeznaczona właśnie na odnowienie Parku Czartoryskiej.

Plac budowy w Parku Czartoryskiej