Place zabaw w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego

Place zabaw w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego

Dwa przedsięwzięcia z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego wchodzą w fazę realizacji. Na skwerze ks. Markiewicza powstanie nowiutki plac zabaw a działający już na ulicy Wrzosowej zmodernizowany.

Plac zabaw na skwerze ks. Markiewicza będzie ogrodzonym obiektem o nawierzchni poliuretanowej. Znajdą się tam m.in. karuzela tarczowa, huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka koszowa i piaskownica.

Na placu przy ul. Wrzosowej zdemontowane zostaną stare urządzenia i zamontowane nowe zabawki. Będą to: zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, piramida linowa, bujaki i huśtawka bocianie gniazdo. Wczoraj Urząd Miasta Marki podpisał umowę z wykonawcą obu robót. Zwycięzcą przetargu okazała się firma Bis-Wod-Kan z Raszyna, która zrealizuje zamówienie za prawie 239 tys. zł.

– 11 marca otworzymy oferty w przetargu, dotyczącym kolejnej inwestycji z mareckiego budżetu obywatelskiego. Chodzi o strefę relaksu – ogród zmysłów, który ma powstać przy Sowińskiego i Wilczej. Mam nadzieję, że tym razem uda się wybrać wykonawcę. Ostatnie, tegoroczne przetargi napawają optymizmem. Pojawia się coraz więcej ofert z cenami, które mieszczą się w kosztorysie bądź nie odbiegają od niego w znaczny sposób – opisuje na FB Jacek Orych, burmistrz Marek.