Plateau: Ważne jest to, co ma się do przekazania [WYWIAD]

2730

Marcin Lizak w specjalnym wywiadzie dla portalu WWL24 opowiedział o jego początkach z zespołem, inspirujących go osobach oraz zbliżającym się koncercie w Zielonce, który już w niedzielę o godz. 18.30 na scenie sali widowiskowej OKiSu.

17 lat temu w Wołominie powstał zespół, który zasłynął interpretacjami piosenek Marka Grechuty oraz takimi hitami jak „Nic nie pachnie jak ty”, „Najbardziej” czy „Niebezpiecznie piękny świt”, który na serwisie YouTube wyświetlono już milion razy. Korzystając z okazji jaką jest niedzielny koncert, Aleks Mackiewicz dowiedział się od współkompozytora, gitarzysty i akordeonisty Plateau jak wspomina ostatnie lata w zespole:

„W składzie zespołu jestem od 2005 roku – wtedy ukazała się pierwsza płyta Megalomania. Dla mnie ta historia to już 12 lat i 5 płyt. Nasza każda płyta była promowana trasą koncertową. W sumie jesteśmy zespołem koncertowym – rocznie gramy sporo koncertów, bardzo lubimy spotkania z fanami. Graliśmy już prawie w każdym ważnym miejscu w Polsce – czy to były kluby, czy sale koncertowe, teatry, filharmonie aż po ogromne plenery typu festiwal Woodstock, gdzie koncert zagraliśmy w 2011 roku”.

Posłuchajcie również o współpracy z wielkimi nazwiskami, Projekcie Grechuta oraz o tym co przyniesie rok 2018:

 

Podziękowania dla Kina Helios w Wołominie za udostępnienie wnętrz do nagrania.

 

 

 

Komentarze