Po blisko 40 latach odnaleźli się dzięki dzielnicowemu z Jasienicy

Po blisko 40 latach odnaleźli się dzięki dzielnicowemu z Jasienicy, fot: policja.pl

Profesjonalna pomoc dzielnicowego asp. sztab. Tomasza Popowskiego przyczyniła się do odnalezienia przyrodniego rodzeństwa. Kobieta od blisko 40 lat nie widziała swojego brata i po nieudanych samodzielnych próbach nawiązania kontaktu, zwróciła się o pomoc do policji. Zaangażowanie dzielnicowego w ludzkie problemy oraz znakomita znajomość rejonu służbowego pozwoliły na pozytywne zakończenie sprawy.

Komendant Powiatowy Policji w Wołominie insp. Marek Ujazda oraz Komendant Komisariatu Policji w Tłuszczu nadkom. Tomasz Młynarczuk otrzymali podziękowania i gratulacje. Podinspektor Joanna Mocarska z Komedy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w imieniu mieszkanki małej miejscowości z województwa podlaskiego, zwróciła się o pomoc do dzielnicowego miejscowości Jasienica w gminie Tłuszcz, w odszukaniu przyrodniego brata kobiety.

Dzielnicowy asp. sztab. Tomasz Popowski z Komisariatu Policji w Tłuszczu niemal natychmiast zaangażował się w sprawę. Wykazał się znakomitą znajomością swojego rejonu służbowego i umiejętnością efektywnej współpracy z instytucjami. Dzięki jego bezinteresownej i profesjonalnej postawie udało się ustalić i odnaleźć 61-letniego mężczyznę. Już tego samego dnia rodzeństwo prawie po 40 latach nawiązało ze sobą kontakt.

Wdzięczność wyrażona w liście potwierdza duże zaangażowanie asp. sztab. Tomasza Popowskiego w sprawy mieszkańców oraz skuteczność działań Policji.

sierż. sztab. Monika Kaczyńśka/mg

Po blisko 40 latach odnaleźli się dzięki dzielnicowemu z Jasienicy, fot: policja.pl