Podpisana umowa na budowę sygnalizacji świetlnej na DW631

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 631 z ulicą Główną i Dworkową, fot: K.Strzałkowski

Dziś została podpisana umowa na budowę sygnalizacji świetlnej na krzyżowaniu ul. Ks. A. Poławskiego (DW 631) z ul. Dworkową i Główną w Markach, pomiędzy Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich i wykonawcą. Wkrótce rozpoczną się prace.

Sygnalizacja ułatwi wyjazd z dróg niższej kategorii i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo kierowców. Wykonawca ma od dziś 90 dni na wykonanie sygnalizacji, która jest rozwiązaniem tymczasowym – do czasu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 631.

– Docelowo w tym miejscu powstanie skanalizowane skrzyżowanie czterowlotowe z akomodacyjną sygnalizacją świetlną. Gruntowna rozbudowa drogi 631 jest zaplanowana na lata 2024/2025 – informuje MZDW.

Podpisana umowa na budowę sygnalizacji świetlnej na DW631, fot. MZDW

– O budowę tymczasowej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu wnioskowaliśmy już jesienią 2020 roku przed otwarciem ulicy Dworkowej. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w doprowadzenie tego projektu do fazy finałowej. Dzięki temu w tym roku na skrzyżowaniu DW 631 z Główną i Dworkową będzie bezpieczniej – mówi Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki.

Marecki samorządowiec przypomina, że będzie to tymczasowe rozwiązanie. Docelowo DW 631 będzie kompleksowo remontowana przez samorząd województwa mazowieckiego. Rozbudowane zostanie wówczas skrzyżowanie z Główną i Dworkową. Powstaną m.in. przejście dla pieszych, osobne lewoskręty i prawoskręty oraz łącznik między już wybudowanymi drogami rowerowymi.