Podsumowanie wakacji na wołomińskich drogach

Podsumowanie wakacji na wołomińskich drogach, fot. policja.pl

Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie podsumował okres wakacyjny na drogach powiatu wołomińskiego.

Wakacje minęły i większość osób wróciła do swoich domów, by przygotować się do intensywnej pracy oraz kolejnego roku szkolnego. Niestety nie wszyscy mieli tyle szczęścia aby bezpiecznie dotrzeć do miejsca zamieszkania. 4 edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pod nazwą „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2022” pokazuje z jaką skalą tragedii mamy do czynienia w przypadku zdarzeń na polskich drogach.

Od początku wakacji na terenie całego kraju doszło do ponad trzystu wypadków drogowych, w których zginęło 47 osób. Na stronach jednostek Policji można było na bieżąco śledzić aktualne mapy. Każdy punkt zaznaczony na tej mapie drogowej to czyjaś śmierć oraz tragedia jego najbliższych.

Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie w okresie wakacyjnym dnotował 14 wypadków drogowych, w których zginęło 4 osoby, zaś 19 osób zostało hospitalizowanych.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska