Podsumowanie weekendu na wołomińskich drogach

Wypadek drogowy w miejscowości Lipka, gm. Klembów, fot: policja.pl

Ostatni weekend na drogach powiatu wołomińskiego to cztery wypadki drogowe, jedna ofiara śmiertelna i dziesięć osób rannych oraz kilkanaście kolizji.

Ostatni weekend na wołomińskich drogach upłynął pod znakiem czterech poważnych wypadków drogowych, oraz kilkunastu kolizji. Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę tuż przed godziną 16 w miejscowości Lipka gm. Klembów, na drodze nr 634. Z zebranych od uczestników i świadków informacji oraz wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem Leon 44-latek jadąc drogą 634 od strony Tłuszcza zjechał z nieustalonych przyczyn na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył czołowo w prawidłowo jadącą toyotę Auris, którą kierowała 43-letnia kobieta. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący pojazdem seat. Kobieta z urazem nogi trafiła do szpitala.

Drugie zdarzenie miało miejsce również w sobotę w Wołominie przy ulicy Kościelnej około godziny 17:15. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 21-letni mężczyzna kierując po drodze publicznej pojazdem m-ki PEUGEOT 207 potrącił 10-latka, który bez opieki osoby dorosłej przejeżdżał po przejściu dla pieszych rowerem. Małoletni z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Kierujący pojazdem trzeźwy, nie odniósł obrażeń.

Wypadek drogowy w miejscowości Lipka, gm. Klembów, fot: policja.pl

Kolejny wypadek zdarzył się w niedzielę około godziny 9:40 w miejscowości Nowinki. Kierujący samochodem osobowym marki nissan, 19-latek na drodze publicznej w miejscowości Nowinki podczas wykonywania manewru wjazdu na posesję nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej pojazdem opel Astra w skutek czego doprowadził do zderzenia. W wyniku zdarzenia małoletni pasażer pojazdu nissan z obrażeniami głowy został przewieziony do Szpitala Dziecięcego w Warszawie oraz pasażer pojazdu opel, lat 36 z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala. Sprawdzono trzeźwość kierowców pojazdów biorących udział w zdarzeniu wynik negatywny 0.00 mg/l.

Do czwartego poważnego zdarzenia drogowego doszło również w niedziele około godziny 10:45 w miejscowości Cygów gmina Poświętne. Jak wstępnie ustalali policjanci kierujący samochodem opel Astra 20-latek na prostym odcinku drogi, po wyjechaniu z łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg, po czym uderzył bokiem pojazdu po stronie pasażera w przód jadącego w przeciwnym kierunku samochodu m-ki citroen kierowanego przez 34-latka. Kierowca samochodu opel Astra w stanie ciężkim, zagrażającym życiu został przetransportowany przez LPR do Szpitala w Warszawie, pasażer opla astry lat 26 z urazem głowy, licznymi krwiakami, złamaną miednicą oraz urazem bioder i nerek został również przetransportowany przez LPR do szpitala w Warszawie. W wyniku zdarzenia urazy odnieśli podróżujący pojazdem citroen: kierowca ogólne potłuczenia oraz pasażerowie: kobieta lat 32, i dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat ogólne potłuczenia – przewiezieni do szpitali.

Ciesząc się ładną pogodą i wolnym czasem, korzystajmy z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu. Niezależnie od weekendowych planów – miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne i swoich bliskich. Przestrzegając tych kilku zasad bezpiecznie dojedziemy do celu.