Podziękowania dla policjantki z Ząbek

Podziękowania dla policjantki z Ząbek, fot: policja.pl

(…) „za obywatelską postawę i bezinteresowną pomoc oraz wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Za trud i zaangażowanie w opiekę nad osobą potrzebującą”. Takie podziękowania otrzymała z rąk Burmistrza Miasta Ząbki – asp. Anna Szyszka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Policjantka, która wcześniej pracowała jako pielęgniarka od wielu lat pomaga swojej osamotnionej 75-letniej sąsiadce. Starsza Pani wdzięczna życzliwej i empatycznej policjantce wysłała list do Pani Burmistrz i w bardzo ciepłych słowach opisała pomoc, jaką od niej otrzymała.

Asp. Anna Szyszka na co dzień pełni służbę w Wydziale ds. Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Jest mieszkanką Ząbek. Łączy ją ogromna sympatia z 75-letnią samotnie mieszkającą sąsiadką. Ania od 10 lat bezinteresownie pomaga starszej Pani w codziennych obowiązkach, porządkach domowych i zakupach.

W ostatnią Wigilię, kiedy 75-latka niefortunnie upadła w swoim mieszkaniu, od razu zadzwoniła do… Ani – swojej najlepszej sąsiadki. Wiedziała, że ta nie odmówi jej pomocy. Policjantka razem z mężem przez balkon dostali się do mieszkania starszej pani, wezwali karetkę i opiekowali się nią do czasu przyjazdu sanitariuszy.

Gdy 75-latka wróciła ze szpitala po doznanym urazie i zmuszona była leżeć, policjantka pracująca kiedyś w zawodzie pielęgniarki, otoczyła ją właściwą opieką. Zanim wyruszyła na poranną służbę, najpierw zaglądała do sąsiadki i sprawdzała, czy nic jej nie brakuje. Tak jest każdego dnia…

Starsza Pani chcąc podziękować Ani za jej życzliwość i wsparcie, napisała list do Burmistrza Miasta Ząbki i w bardzo ciepłych słowach opisała pomoc, jaką od niej otrzymuje.

Podziękowania dla policjantki z Ząbek, fot: policja.pl