Pogarsza się sytuacjach w szpitalach podległych samorządowi Mazowsza

Pogarsza się sytuacjach w szpitalach podległych samorządowi Mazowsza - mówi Krzysztof Strzałkowski

Pogarsza się sytuacjach w szpitalach podległych samorządowi Mazowsza. Mamy ponad 570 hospitalizowanych pacjentów z potwierdzonym COVID-em i 79 osób z podejrzeniem. 60 respiratorów będących w dyspozycji szpitali wojewódzkich jest zajętych – mówi Krzysztof Strzałkowski radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– 577 pacjentów przypada na ok. 560 łóżek przygotowanych dla pacjentów chorych na COVID19 w szpitalach wojewódzkich na Mazowszu zgodnie z decyzjami Wojewody Mazowieckiego. Kolejne 122 w wojewódzkich szpitalach tymczasowych w Płocku i Siedlcach stanowi pewne zaplecze, jednak musimy wiedzieć, że sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Wydaje się, że to już jest ten moment, w którym to służby Wojewody Mazowieckiego powinny w sposób elastyczny reagować na te zagrożenia związane z zapełnianiem się łóżek covidowych. Czas zaktywizować np. szpital tymczasowy w Ostrołęce. Kluczowe w tej sprawie jest jednak, aby odbywało się to nie tak jak wiosną i jesienią – czyli w konflikcie ze szpitalami – mówi Krzysztof Strzałkowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– Martwi również fakt, że szczepienia grupy zero, czyli medyków na Mazowszu wciąż nie zostały zakończone i wciąż brakuje dla nich szczepionek – dodaje Krzysztof Strzałkowski.