Policja odzyskała wartą ponad 100 tys. toyotę

Policja odzyskała wartą ponad 100 tys. toyotę, fot: policja.pl

Warta 108 tysięcy złotych toyota corolla została odzyskana przez policjantów wydziału kryminalnego wołomińskiej policji. Podejrzany o jej kradzież nie spodziewał się, że jego plany tak szybko zostaną pokrzyżowane. 23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Parę dni temu uwagę kryminalnych wołomińskiej komendy zwrócił kierujący osobową toyotą, poruszający się w Zagościńcu z otwartą szybą kierowcy. Mężczyzna kiedy zorientował się, że policjanci chcą go zatrzymać, znacznie przyspieszył, po chwili zatrzymał jednak pojazd, wysiadł z niego i podjął próbę pieszej ucieczki. Samochód wewnątrz posiadał zdemontowane elementy osłony kolumny kierowniczej, dodatkowo tablice rejestracyjne miały inny wyróżnik niż naklejka na przedniej szybie. Po sprawdzeniu okazało się że były skradzione.

Pojazd nie figurował jako utracony w policyjnej bazie. Gdy policjanci skontaktowali się z właścicielem pojazdu, ten był bardzo zdziwiony dowiadując się od nich, że jego pojazd został przez nich zabezpieczony na terenie powiatu wołomińskiego. Był przekonany, że jego samochód bezpiecznie stoi w miejscu w którym go pozostawił.

Dzięki szybkiej pracy operacyjnej, policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzież wartej 108 tys. złotych toyoty corolli. Mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał zarzuty z art. 279 kk- kradzieży z włamaniem. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wołominie wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz może grozić mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.