Policja zlikwidowała samochodową dziuplę i odzyskała Toyotę

5571
Zatrzymany 48-letni Artur W., fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Odzyskana Toyota Land Cruiser warta 165 tys. złotych, zlikwidowana złodziejska dziupla w powiecie wołomińskim oraz zatrzymany mężczyzna podejrzany o paserstwo to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową.

Zaledwie kilku godzin potrzebowali stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową, aby ustalić gdzie mogła trafić toyota land cruiser skradziona z terenu Konstancina Jeziornej. Funkcjonariusze uzyskali informację, że pojazd o wartości 165 tys. złotych został odstawiony do „dziupli” na terenie powiatu wołomińskiego.

Policjanci o 6.00 nad ranem weszli na posesję, na której znajdowała się  toyota. Odkryto tam także liczne części i elementy karoserii samochodowych, które mogły pochodzić ze skradzionych pojazdów. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. karoserię i tablice rejestracyjne toyoty corolla skradzionej w sierpniu z terenu Serocka oraz części z mitsubishi outlandera, który został ukradziony kilka dni wcześniej z Ożarowa Mazowieckiego.

Zatrzymany 48-letni Artur W., fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

W budynku gospodarczym  znaleziono również aparaturę do produkcji alkoholu oraz 300 litrów gotowego płynu, który został przekazany do badań. Policjanci zabezpieczyli także susz roślinny oraz krzew konopi indyjskiej. W ich ręce trafił 48-letni Artur W. , który przebywał na terenie posesji.

Zatrzymany 48-letni Artur W., fot: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Mężczyzna usłyszał już trzy zarzuty za paserstwo oraz za posiadanie środków odurzających. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

źródło: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie

Komentarze