Policjanci apelują – motocyklisto bądź ostrożny

Policjanci apelują - motocyklisto bądź ostrożny, fot: policja.pl

Policjanci apelują do motocyklistów o rozwagę i ostrożność. Tylko wczoraj na trenie powiatu wołomińskiego doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w wyniku których śmierć na miejscu zdarzenia poniosło dwóch młodych mężczyzn.

Policjanci zajmujący się wypadkami drogowymi mają teraz za zadaniem ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyny zaistniałych zdarzeń drogowych.

Najczęściej ofiarami wypadków motocyklowych są młodzi ludzie. Gubi ich brawura, popisywania się przed kolegami, brak wyobraźni przekładający się na dużą prędkość. Kierowcy motocykli często zapominają, że w rzeczywistości w żaden sposób nie są chronieni. Nie mają poduszek powietrznych. Zderzenie przy prędkości kilkudziesięciu km/h kończy się dla nich zazwyczaj śmiercią albo kalectwem.

Policjanci apelują – motocyklisto bądź ostrożny, fot: policja.pl

Tragicznymi przykładami są wypadki, do których doszło wczoraj na terenie powiatu wołomińskiego. W Ząbkach około godziny 6:50, 32-latek kierując motocyklem MV AUGUSTA jadąc ulicą Wolności w miejscowości Ząbki na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym z ul. 11 – go Listopada z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w betonowy murek z napisem. W wyniku tego zdarzenia oraz odniesionych obrażeń ciała kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu.

Około godziny 17:35, w miejscowości Lipka, 37-latek kierując samochodem ciężarowym Scania wraz z naczepą typu „cysterna” wykonując manewr skrętu w lewo w drogę wojewódzką W634 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu tą drogą w stronę Wołomina kierującemu motocyklem m-ki SUZUKI 36-latkowi, w wyniku czego zmusił go do gwałtownego hamowania, doprowadzając do kolizji z poprzedzającą skrzyżowanie wysepką a następnie z będącym w trakcie skrętu ciągnikiem siodłowym od którego motocyklista się odbił, po czym wraz z motocyklem zatrzymał się na poboczu drogi. Motocyklistę w bardzo ciężkim stanie przewieziono do szpitala, gdzie w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Policjanci apelują – motocyklisto bądź ostrożny, fot: policja.pl

Wystarczy sekunda nieuwagi – konsekwencje są tragiczne

To tylko dwa przykłady najtragiczniejszych wypadków na terenie powiatu wołomińskiego, w których motocykliści ponieśli śmierć. Pamiętajmy, że w przypadku jazdy motocyklem wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a konsekwencje mogą być tragiczne.