Policjanci – dzieciom, czyli profilaktyka w powiecie wołomińskim

Policjanci - dzieciom, czyli profilaktyka w powiecie wołomińskim, fot: policja.pl

Mundurowi troszczą się o bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo w Internecie. Przypominają im, jak właściwie zachować się w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Policyjna edukacja odbywa się każdego dnia.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Tłuszczu – aspirant sztabowy Grzegorz Stapf spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dziecka w ruchu drogowym. Z uczniami klas 4 i 5 dzielnicowy rozmawiał o karcie rowerowej i zasadach właściwego użytkowania jednośladów. Przypomniał również, jak prawidłowo należy zachować się przed przejściem dla pieszych. Poruszył ważny temat kontaktu z agresywnym zwierzęciem.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Ząbkach – sierżant sztabowy Mateusz Hejzner udał się do Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach, by ostrzec młodzież przed narkotykami, dopalaczami, alkoholem i papierosami. Ponieważ zbliżają się wakacje, młodzi ludzi muszą znać ryzyko związane z substancjami psychoaktywnymi. Policjant wyjaśnił przepisy prawa polskiego dotyczące narkotyków, dopalaczy, alkoholu i papierosów. W spotkaniu uczestniczyła również podinspektor Wioletta Zychnowska zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną.

Policjanci – dzieciom, czyli profilaktyka w powiecie wołomińskim, fot: policja.pl

Dzielnicowa z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie – sierżant sztabowy Jolanta Pszczółkowska spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Wołominie. Cel spotkania: bezpieczeństwo dziecka w Internecie. Funkcjonariuszka wyjaśniła, jakie są zagrożenia wobec młodych użytkowników mediów społecznościowych. Wskazała też najważniejsze przepisy prawa polskiego, jakie trzeba przestrzegać w świecie wirtualnym.

Dzielnicowy z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie – sierżant sztabowy Tomasz Gzowski oraz sierżant Urszula Domoradzka – policjantka Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Wołominie odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola Ptasie Radio w Kobyłce. Funkcjonariusze zaprezentowali maluchom mundur policjanta i starżnika miejskiego oraz radiowóz policyjny. Przypomnieli o bezpiecznej jeździe rowerem, o bezpiecznym poruszaniu się pieszo i bezpiecznym podróżowaniu samochodem. Dzieci zadawały mnóstwo pytań. Radości nie było końca.

Policjanci – dzieciom, czyli profilaktyka w powiecie wołomińskim, fot: policja.pl

Podinspektor Wioletta Zychnowska – policjantka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie edukowała uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach. Wyjaśniła im, jaką ponoszą odpowiedzialność za popełnione czyny karalne. Ostrzegła młodzież przed narkotykami, dopalaczami, alkoholem i papierosami.

Sierżant Urszula Domoradzka – policjantka Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wołominie odwiedziła uczniów ze Szkoły Specjalnej w Ostrówku. Poza świetną pogodą, dopisywały wszystkim świetne humory. Policjantka wprowadziła elementy zabawy do wspólnej edukacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uczniowie rozpoznawali znaki drogowe i przypominali zasady, jakich należy przestrzegać, by być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

Policjanci – dzieciom, czyli profilaktyka w powiecie wołomińskim, fot: policja.pl

Wszystkim uczniom powiatu wołomińskiego życzymy dużo bezpieczeństwa!
– Podinspektor Wioletta Zychnowska/md