Policjanci z młodzieżą o bezpieczeństwie

Policjanci z młodzieżą o bezpieczeństwie, fot. policja.pl

Policjant Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jadowie spotkali się z młodzieżą w szkole podstawowej. Aktywne spotkania profilaktyczne z policjantami zwiększają świadomość młodych ludzi o zagrożeniach, jakie czyhają na nich w życiu codziennym.

Policjant Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wołomińskiej komendy mł. asp. Rafał Szymański oraz dzielnicowi asp. sztab. Robert Piwowarczyk i st. sierż. Radosław Kumek z Komisariatu Policji w Jadowie odwiedzili Szkołę Podstawową w Jadowie. Edukowali młodzież w kwestii odpowiedzialności prawnej oraz bezpiecznego korzystania z internetu.

Podczas spotkania z uczniami, policjanci omówili zagadnienia związane z cyberprzemocą i hejtem w internecie. Funkcjonariusze starali się przekazać młodym słuchaczom, że nikt w internecie nie jest anonimowy. Uświadamiali, że niezgodne z przepisami prawa komentarze, czy wypowiedzi, umieszczone na portalach społecznościowych oraz informacyjnych, mogą nieść za sobą konsekwencje prawne dla ich autorów.

Policjanci z młodzieżą o bezpieczeństwie, fot. policja.pl

Ponadto mundurowi przestrzegli dzieci przed zamieszczaniem zdjęć w internecie i wysyłaniem ich za pomocą komunikatorów osobom, których praktycznie nie znają. Nigdy nie wiadomo kiedy i do czego takie fotografie mogą zostać wykorzystane.

mł. asp. Monika Kaczyńska