Policjanci z wizytą w przedszkolu

Policjanci z wizytą w przedszkolu źródło: kppwolomin.policja.waw.pl

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starych Załubicach zaprosił do siebie policjantów z Komisariatu w Radzyminie, aby przeprowadzili z przedszkolakami zajęcia na temat bezpieczeństwa. Do maluchów przyjechał dzielnicowy st.asp. Robert Mazur wspólnie z policjantką post. Aleksandra Pielach.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radzyminie w składzie dzielnicowy st.asp. Robert Mazur i post. Aleksandra Pielach odwiedzili najmłodszych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Starych Załubicach . Tematem przewodnim było omówienie bezpieczeństwa na drodze. Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz, a także dowiedzieć się o pracy policjanta.

Podczas spotkania z dziećmi policjanci, przybliżyli najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego zachowania, w tym prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypomnieli maluchom jak należy bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych i przechodzić przez jezdnię oraz jak prawidłowo rozpoznawać znaki drogowe. Tłumaczyli, jak ważne jest noszenie odblasków.

Przedszkolaki, jak to najmłodsi, mieli wiele pytań. Na wszystkie policjanci starali się odpowiedzieć bardzo wyczerpująco. Dużą atrakcją dla najmłodszych był pokaz wyposażenia, którego policjanci używają w codziennej służbie. Wrażenie na dzieciach zrobił pokaz oznakowanego radiowozu w trakcie którego mogły samodzielnie włączyć sygnały świetlno-dźwiękowe oraz posłuchać informacji przekazywanych przez radiostację.