Policjanci zabezpieczyli 700 tys. szt. nielegalnych papierosów

Policjanci zabezpieczyli 700 tys. szt. nielegalnych papierosów, fot: policja.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, Wydziału Odzyskiwania Mienia KSP oraz funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego zabezpieczyli w Markach 700 tys. sztuk papierosów, oraz maszynę do pakowania papierosów o łącznej wartości blisko 770 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Wołomina, Wydziału Odzyskiwania Mienia KSP oraz funkcjonariusze z Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego ustalili, że na terenie jednej z posesji w podwarszawskich Markach mogą być przechowywane duże ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej, które maja następnie trafić do obrotu. Mundurowi postanowili to sprawdzić. Udali się pod wskazany adres i wkroczyli na terenie wytypowanej wcześniej posesji,

Na miejscu funkcjonariusze zastali 60-letniego mężczyznę w obecności którego przystąpili do przeszukania. W pomieszczeniach mieszkalnych, na poddaszu ujawnili i zabezpieczyli maszyny m.in. do pakowania papierosów i osuszania wyprodukowanej paczki papierosów, taśmy, bibuły, znaczna ilość pudełek do zapakowania papierosów oraz gotowy produkt w postaci paczek papierosów z logo różnych znanych światowych marek. W ręce mundurowych wpadło blisko 700 tys. sztuk podrabianych papierosów, tj. około 35 tys. paczek papierosów.

Policjanci zabezpieczyli 700 tys. szt. nielegalnych papierosów, fot: policja.pl

W pomieszczeniach garażowych zabezpieczono również dużą ilość klejów, foli oraz bibułek służących do produkcji papierosów.

Podczas akcji zatrzymano jedną osobę – 60-latka. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. wytwarzania i handlu podrobionymi papierosami oraz, nielegalnego używania znaków towarowych, a także przestępstw skarbowych przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji lub subwencji, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Gdyby zabezpieczone podczas akcji wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 770 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze planują kolejne zatrzymania.

źródło: policja.pl