Policjanci ze Stanisławowa szukają właścicieli skradzionych przedmiotów

Policjant z 65-letnim Mirosławem M. podejrzanym o paserstwo, fot: KSP Warszawa

W wyniku realizacji mińskich kryminalnych zatrzymano 65-letniego Mirosław M., który był karany już wcześniej za włamania i kradzieże. Policjanci publikują zdjęcia posiadanych przedmiotów i proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają w nich swoją własność.

Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy pracowali przy sprawach włamań do domów i posesji, do których dochodziło na terenie całego powiatu mińskiego. Kryminalni wpadli na trop mężczyzny, który już wcześniej był karany za kradzieże i włamania. Mężczyzna ten miał mieszkać na terenie mińskiej gminy. Był to 65-letni Mirosław M.

Kryminalni ustalili adres typowanego przez nich potencjalnego sprawcy i przeszukali dom i całą posesję, odnajdując między innymi telewizor, piłę spalinową oraz inne specjalistyczne elektronarzędzia i narzędzia.

W wyniku kolejnych sprawdzeń kryminalni ustalili, że piła i telewizor zostały skradzione w wyniku włamania do domu w gminie Stanisławów. W związku z tym, że rozpoznane przedmioty pochodziły z przestępstwa, to policjanci ze Stanisławowa przedstawili zarzut umyślnego paserstwa 65-letniemu Mirosławowi M. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci w dalszym ciągu poszukują właścicieli pozostałych przedmiotów, co do których istnieje podejrzenie, że też mogą pochodzić z przestępstw.

Wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach swoją własność, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Stanisławowie. Można dzwonić do dyżurnego KP w Stanisławowie na numer 22 604 98 90.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji w Warszawie