Policjant po służbie zatrzymał w Markach pijanego kierowcę

Policjant po służbie zatrzymał w Markach pijanego kierowcę, fot: policja.pl

Policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, sierż. sztab. Daniel Grabowski swoją postawą udowodnił, że funkcjonariuszem jest się zawsze, nawet po godzinach służby. Wykazał się czujnością w stosunku do nietrzeźwego kierowcy, który stworzył realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mundurowy zatrzymał 61-latka na skrzyżowaniu w Markach i uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy samochodem.

W zimowe popołudnie, 20 lutego, policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, będąc poza służbą, jechał prywatnym autem. Przemieszczał się trasą S8 z Marek w kierunku Warszawy i zauważył samochód osobowy BMW, którego kierowca nie trzymał się swojego pasa ruchu. Widział, jak pojazd coraz bardziej zaczynał zjeżdżać poza wyznaczone linie drogowe, po czym gwałtownie wracał do swojego toru jazdy. W policjancie wzbudziło to uzasadnione podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz, utrzymując bezpieczny dystans, kontynuował jazdę za BMW do chwili, gdy samochód zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną w Markach. Policjant wykorzystał ten moment, podszedł do pojazdu i otworzył drzwi kierowcy. Wtedy miał już pewność, że jest on nietrzeźwy, bo poczuł silną woń alkoholu.

Sierż. sztab. Daniel Grabowski swoją zdecydowaną postawą uniemożliwił męczyźnie dalszą jazdę. Wyjął kluczyki ze stacyjki auta oraz poinformował o zdarzeniu dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Gdy na miejsce przybył patrol policji okazało się, że kierowca BMW miał około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

Uwaga!!! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę. Numer alarmowy 112 oraz 997 są zawsze aktywne.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska/ea