Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę, fot: policja.pl

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Tłuszczu st. sierż. Bogumił Legacki w czasie wolnym od służby, zatrzymał pijanego kierowcę. Policjant jadąc prywatnym samochodem zauważył auto w przydrożnym rowie. Natychmiast zatrzymał się, by udzielić pomocy kierowcy. Usiłował otworzyć drzwi auta, lecz kierujący skutecznie je blokował. Jak się później okazało, kierujący oplem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W sobotni poranek st. sierż. Bogumił Legacki z Komisariatu Policji w Tłuszczu, przemieszczał się drogą między Wąsewem a Brzezienko (powiat Ostrów Mazowiecka) i zauważył samochód w przydrożnym rowie. Jego reakcja była natychmiastowa. Zatrzymał się na poboczu drogi i podszedł do samochodu, w którym znajdował się kierowca. Początkowo mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi auta. Trzymał za klamkę od wewnątrz, skutecznie je blokował. Po krótkiej chwili policjantowi udało się otworzył drzwi. Funkcjonariusz był pewien, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest pod wpływem alkoholu. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki auta, by skutecznie uniemożliwić dalszą jazdę oraz pomógł kierowcy wydostać się z pojazdu. Następnie policjant poinformował o zdarzeniu drogowym dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Patrol sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kierowco – pamiętaj!

Piłeś – nie jedź! Wsiadając za kierownicę po alkoholu stwarzasz śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego!

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.