Policyjne patrole w Ząbkach – sprawozdanie

Policja, fot: fotolia.com

W związku z podpisanym porozumieniem między Burmistrzem Miasta Ząbki a Komendantem Powiatowym Policji w Wołominie, w marcu br. odbyło się o 192 godziny więcej dwuosobowych, umundurowanych patroli na terenie Ząbek.

Jak informuje ząbkowska policja, w marcu dodatkowe patrole pracowały od poniedziałku do niedzieli, w porach nocnych i popołudniowych, w rejonach w których dotychczas stwierdzono występowanie największej ilości przestępstw i wykroczeń. Dodatkowe patrole pojawiały się głównie w rejonie dworca PKP, Parku Miejskiego, ul. Powstańców, ul. Andersena, ul. Kopernika, ul. Piłsudskiego, ul. Szwoleżerów oraz w okolicach centrów handlowych.

W trakcie pełnionych służb, policjanci przeprowadzili 69 interwencji, w wyniku których zatrzymali sprawcę przestępstwa oraz dwie osoby poszukiwane. Ponadto funkcjonariusze policji skontrolowali 25 pojazdów. Ujawniono 54 sprawców wykroczeń, ukarano 28 osób mandatem karnym, 26 osób pouczono. Patrole podczas służby wylegitymowały 93 osoby, w tym trzy nieletnie i doprowadziły 1 osobę nietrzeźwą do miejsca wytrzeźwienia.