Ponad 200 wolnych miejsc do przedszkoli w Radzyminie

Przedszkole, fot: fotolia.com

W Radzyminie zakończyła się rekrutacja do przedszkoli. W rekrutacji uzupełniającej będzie ponad dwieście wolnych miejsc do przedszkoli i szkolnych oddziałów przedszkolnych.

W dniu 17 kwietnia zakończył się etap potwierdzania woli przez rodziców dzieci, które zakwalifikowały się do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W piątek 20 kwietnia przedszkola i odziały przedszkole w szkołach podstawowych opublikowały listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do placówek. Informacja o przyjęciu dziecka do przedszkola jest też dostępna w systemie rekrutacyjnym. W sumie w rekrutacji zasadniczej na rok szkolny 2018/2019 przyjęto do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych 354 dzieci, w tym: 219 dzieci 3-letnich, 65 dzieci 4-letnich, 37 dzieci 5-letnich, 33 dzieci 6-letnich.

Rodzice 9 dzieci nie potwierdziło chęci uczęszczania do przedszkola/oddziału przedszkolnego do którego się dostali, natomiast 10 dzieci nie zostało zakwalifikowanych do żadnej z placówek, ponieważ wybrali placówki cieszące się największą popularnością. Dzieciom, które obecnie nie zostały przyjęte do żadnego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, Burmistrz Radzymina wskaże inną placówkę.

Obecnie pozostało ponad 200 wolnych miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Szczegółowe informacje na temat wolnych miejsc do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Radzymin będą podawane przed rekrutacją uzupełniającą tj. 1 sierpnia 2018 r.

źródło: radzymin.pl