Ponad 2,3 mln zł na termomodernizację w gminie Jadów

Ponad 2,3 mln zł na termomodernizację w gminie Jadów, fot: mazovia.pl

Już niebawem Gmina Jadów otrzyma ponad 2,3 mln zł na termomodernizację budynków szkolnych.

Umowy podpisali przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego – Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Jadów Dariusz Stanisław Kokoszka.

Do gminy Stanisławów na ten sam cel trafi przeszło 1,5 mln zł dofinansowania. Gmina Korczew, przy pomocy ponad 320 tys. zł, zmodernizuje budynek swojego urzędu.

– Podpisane dziś umowy świadczą o coraz większej świadomości ekologicznej mieszkańców Mazowsza. Zrealizowane projekty nie tylko pozwolą na termomodernizację budynków użyteczności publicznej, ale przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. A ogniwa fotowoltaiczne dodatkowo obniżą koszty utrzymania obiektów i będą swoistą reklamą proekologicznych rozwiązań – mówiła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Ekologiczne szkoły w gminie Jadów

Dzięki unijnemu wsparciu w budynkach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Urlach oraz w gimnazjum w Jadowie zamontowane będą instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej. Przedsięwzięcie obejmie także prace remontowo-budowlane, m.in.: ocieplenie ścian, dachów i podłóg, wymianę drzwi i okien oraz założenie instalacji CW i CO.

Modernizację przejdzie kotłownia i instalacje oświetleniowe. Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej, co oznacza niższe wydatki na ten cel oraz czystsze powietrze, dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń.

Ponad 2,3 mln zł na termomodernizację w gminie Jadów, fot: mazovia.pl

źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego