Porażka Marcovii z Sokołem Serock

Porażka Marcovii z Sokołem Serock , fot. Marcovia Marki

Porażką 0:2 (0:0) zakończyło się domowe spotkanie Marcovii z Sokołem Serock. Do przerwy nasz zespół stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale niestety zawiodła skuteczność. Goście nie mieli z nią problemów i w drugiej odsłonie z zimną krwią wykorzystali swoje okazje zabierając tym samym komplet punktów do Serocka.

– Mecz domowy z Serockiem mógł być dla nas po środowym spotkaniu w Warszawie tylko łatwy albo tylko trudny. W pierwszej połowie stworzyliśmy 4-5 klarownych sytuacji w polu karnym Sokoła, z których minimum dwie powinny zostać wykorzystane. Dzięki temu mecz zostałby szybko zamknięty. Niestety kolejny raz zawodzi skuteczność. W drugiej połowie dobrze dysponowany przeciwnik wykorzystuje swoje sytuacje, po których mam ogromny żal do dyspozycji całego zespołu. Nasza gra w drugiej części spotkania była pokłosiem wyczerpujących zawodów przeciwko Hutnikowi. Niestety tym razem zmiennicy nie dali sztabowi żadnych argumentów ponieważ tę połowę przegraliśmy zarówno mentalnie jak i sportowo nie oddając celnego, mocnego strzału na bramkę Sokoła. Bramkarz przeciwników nie miał nic do roboty po rozpoczęciu drugiej odsłony. Gratuluję Sokołowi zwycięstwa bo na pewno smakuje ono podwójnie z uwagi na moją osobę. Niestety pozytywny trend w pracy naszego nowego sztabu w drugiej połowie legł w gruzach. Niektórzy zawodnicy prawdopodobnie przypisywali sobie już przed meczem 3 punkty, które z naszym żalem pojechały do Serocka. Będziemy analizować błędy zespołu i postaramy się wyciągnąć wnioski na ostatnie siedem spotkań w 4 lidze. Nie poddajemy się bo uważam, że wszystkie mecze będą w naszym zasięgu. Na pewno powalczymy o kolejne punkty. Stare piłkarskie przysłowie mówi, że jak mecz jest wygrany to wygrywa zespół a jak przegrany to przegrywa trener prowadzący. W sobotę mecz przegraliśmy WSZYSCY – podsumował spotkanie Łukasz Stasiuk, trener Marcovia Marki.

Okazją do szybkiej rehabilitacji będzie najbliższe spotkanie z Józefovią. Tradycyjnie już serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do Józefowa.”

Marcovia Marki – Sokół Serock 0:2 (0:0)
Żółta kartka: Kamil Żmuda
Skład Marcovii: Paweł Błesznowski – Grzegorz Kalisiak, Michał Boczoń, Michał Wołos, Kacper Klinicki, Sebastian Duczek (68′ Roman Zhuk), Mateusz Argasiński (73′ Patryk Kultys), Michał Durajczyk (68′ Jakub Szczepocki), Kamil Żmuda (C) (55′ Kacper Grabowicz), Filip Bućko (68′ Bartosz Osoliński), Piotr Cudny (55′ Patryk Piasecki)
Trenerzy: Łukasz Stasiuk, Kamil Boratyński, Marek Plichta