Posiadał narkotyki i był poszukiwany

Policja, fot: fotolia.com

29-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci mefedronu. Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, dodatkowo był poszukiwany w celu odbycia zastępczej kary 115 dni aresztu.

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z komisariatu w Kobyłce w rejonie trasy S8 na drodze technicznej zwrócili uwagę na dostawczego busa przy którym przebywały 3 osoby. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało dodatkowo, że jeden ze znajdujących się tam mężczyzn może posiadać środki odurzające. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować osoby oraz sprawdzić pojazd. Gdy podjechali do samochodu zauważyli dodatkowo rozłożoną linkę stalową zakończoną dwoma hakami.

Mężczyźni nie byli w stanie wytłumaczyć do czego linka miała im służyć. Kontrola pojazdu nie wykazała żadnych przedmiotów. Podczas przeszukania osób okazało się, że jeden z nich 29-latek posiadał przy sobie torebkę foliową z zapięciem strunowym z przezroczystą substancją – mefedronem. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że ten sam mężczyzna figurował jako osoba poszukiwana w celu odbycia zastępczej kary aresztu 115 dni za niezapłaconą grzywnę w kwocie 2300 złotych, oraz w celu ustalenia miejsca pobytu.

29-latek trafili do policyjnej celi. Policjanci z komisariatu w Kobyłce już przedstawili mu zarzuty posiadania środków odurzających o mniejszej wadze za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Po wpłaceniu na konto orzeczonej kary grzywny, mężczyzna został zwolniony.