Pospieszyli z pomocą matce z dzieckiem

Radiowóz policji, fot: fotolia.com

Policjanci z Wołomina pospieszyli z pomocą matce, której 2- letni syn doznał obrażeń w wyniku nieszczęśliwego upadku. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych dziecko trafiło na czas do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.

W miniony weekend do policjantów zabezpieczających piknik w Wołominie, podeszła kobieta z małym dzieckiem. Poprosiła o pomoc funkcjonariuszy, gdyż chwilę wcześniej jej 2- letni syn w wyniku nieszczęśliwego upadku doznał obrażeń. Sprawa była bardzo pilna, ponieważ stan dziecka był poważny, a oczekiwanie na karetkę mogłoby stanowić zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KPP w Wołominie, młodszy aspirant Marcin Bentkowski i młodszy aspirant Rafał Szymański, zareagowali natychmiast i w porozumieniu z dyżurnym zabrali do radiowozu matkę wraz z dzieckiem. Przy użyciu sygnałów uprzywilejowania szybko dotarli do szpitala w Wołominie. Dzięki ich pomocy w bezpieczny sposób trafili do placówki, gdzie maleństwo zostało otoczone profesjonalną opieką medyczną.

Oprac. MK