Potrącił rowerzystę, uciekł i próbował przekupić policjantów

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 18.30 w Tłuszczu. Na ulicy Batorego kierujący Fiatem najechał na prawidłowo jadącego rowerzystę, nie udzielił pomocy rannemu, oddalił się z miejsca zdarzenia a następnie porzucił pojazd w lesie. Rowerzysta z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci szybko ustalili sprawcę i udali się do jego miejsca zamieszkania. 28-latek nie był zaskoczony widokiem policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jak zeznał w trakcie rozmowy z mundurowymi faktycznie prowadząc samochód najechał na kogoś, wystraszył się, po czym porzucił samochód w lesie i udał się do domu pieszo. Gdy funkcjonariusze poinformowali go o zatrzymaniu, zaproponował im wręczenie łapówki w kwocie blisko 5000 złotych gotówki w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

 

Dawid F. został zatrzymany i trafił do wytrzeźwienia do policyjnej celi. Prokurator rejonowy w Wołominie zastosował też wobec niego policyjny dozór. Teraz oprócz utraty prawa jazdy i wysokiej grzywny, może mu jeszcze grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

fot/info: KPP Wołomin