Pożegnanie księdza prałata Stanisława Kucia

Tłumy wiernych, mieszkańców i przyjaciół towarzyszył w ostatniej drodze zmarłemu 3 listopada 2022 roku, księdzu prałatowi Stanisławowi Kuciowi, byłemu wieloletniemu (1993-2016), proboszczowi parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

Przeżywszy 81 lat, proboszcz silnie związany był z miastem i jego mieszkańcami uczestnicząc niemal w każdym jego wydarzeniu. To dzięki jego wstawiennictwu i wsparciu do „Miasta Cudu na Wisłą” przyjechał z wizytą Ojciec Święty, Jan Paweł II.

Święcenia kapłańskie ksiądz Stanisław przyjął z rąk biskupa kardynała Stefana Wyszyńskiego 15 czerwca 1975 roku. Służbę duchownego rozpoczął będąc wikariuszem w Bełchowie, Konstancinie -Jeziornej, Latowiczu, Grabowie, Tarczynie.

Pierwszy awans, uwieńczony został objęciem parafii św. Stanisława Kostki w Mrokowie później w Warce. Stąd po kilku latach trafił do Radzymina, gdzie osiadł na lata. Za zasługi w pracy duszpasterskiej mianowano go dziekanem Dekanatu Radzymińskiego.

W 2007 roku biskup diecezji warszawsko – praskiej podniósł go do godności jej prałata. Ostatnie lata ksiądz pozostawał prałatem emerytowanym.

Ciało prałata Stanisław Kucia zostało złożone w kwaterze kapłańskiej na Cmentarzu Żołnierzy Poległych 1920 r. w Radzyminie.