Profilaktyka i wsparcie w chorobach społecznych

Profilaktyka i wsparcie w chorobach społecznych

W kwietniu rozpocznie się w Zielonce realizacja nowego przedsięwziecia związanego z profilaktyką zdrowia. Zapraszamy do udziału w bezpłatnym cyklu spotkań pod hasłem „Profilaktyka i wsparcie w chorobach społecznych”.

Jest to projekt realizowany przez Fundację Zdrowa Porcja Kultury. Skierowany jest do osób chorych i zagrożonych współczesnymi chorobami społecznymi, takimi jak: cukrzyca, choroby układu krążenia, otyłość, udary, nowotwory, wirusowe zapalenie wątroby, a nawet choroby oczu.

W ramach programu zostanie zorganizowanych 8 wykładów oraz 80 indywidualnych konsultacji z dietetykiem. Wszystkie spotkania są bezpłatne dla mieszkańców powiatu wołomińskiego. Mają na celu omówienie profilaktyki oraz postępowania dietetycznego w chorobach społecznych. W czasie konsultacji indywidualnej zostaną omówione zasady dietoterapii adekwatnie do problemu zdrowotnego uczestnika. Będzie można również wykonać analizę składu ciała.

Spotkania odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Zdrowia, przy ul. Mickiewicza w Zielonce. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 4 kwietnia, o godz. 17.00.

Zarówno na wykłady, jak i na indywidualne spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy:
– pod numerem telefonu: 789238604,
– mailowo: paulina.widel@wp.pl,
– osobiście w Ośrodku Zdrowia w Zielonce u Pani Pauliny Wideł w Wydziale Statystyki.

Profilaktyka i wsparcie w chorobach społecznych