Program przebudowy gruntówek na drogi asfaltowe w Markach

Program przebudowy gruntówek na drogi asfaltowe w Markach, fot: marki.pl

W ubiegłym roku Miasto Marki rozpoczęło program przebudowy gruntówek na drogi asfaltowe.

W ramach jego pilotażu zrealizowano cztery ulice: Skowronią, Kurpińskiego, Nałkowskiej oraz Pomorską. W piątek (9 lipca) ogłoszono przetarg na przebudowę kolejnych ulic:
– Batalionów Chłopskich
– Długiej – od końca obecnego asfaltu do ulicy Fiołkowej
– Maratońskiej i fragmentu Olimpijskiej
– Skorupki – od Granicznej do Kusocińskiego

Oferty można składać do 26 lipca. O wyborze zwycięzcy/zwycięzców zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi. – To pierwszy tegoroczny przetarg na budowę tzw. nakładek asfaltowych. W tym roku zamierzamy ogłosić następne postępowania na kolejne ulice – informuje Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Tego typu inwestycje miasto może realizować, jeśli jest jedynym właścicielem gruntu pod drogę. Jeśli samorząd nie ma pełnej własności, najczęściej musi występować o uzyskania Zezwolenia na Realizację Inwestycji (ZRID), co jest niestety czasochłonną procedurą. W taki sposób zostanie zrealizowana budowa ulicy Kościelnej, na którą przetarg Miasto Marki ogłosi w te wakacje.

W budowie (także dzięki ZRID) jest również ciąg ulic Jowisza-Marsa-Saturna. Trwają także przygotowania do ogłoszenia modernizacji ulic: Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej, Granicznej, Lisa-Kuli i Mickiewicza w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Projektowana jest również przebudowa Alei Piłsudskiego.