Przeprowadzki Warszawa – jak wybrać odpowiednią firmę?

Przeprowadzki Warszawa – jak wybrać odpowiednią firmę?, fot. AdobeStock

Przeprowadzasz się z mieszkania studenckiego na swoje? Twoja rodzina ma się wkrótce powiększyć i stąd decyzja o zmianie mieszkania na większe i wygodniejsze? Proces selekcji, pakowania i transportu rzeczy warto zaplanować – w ten sposób unikniesz chaosu i stresu. Ale ważna jest jeszcze jedna kwestia – wybór firmy przeprowadzkowej. Dowiedz się, jaką firmę przeprowadzkową wybrać i co możesz jej zlecić – poznaj 5 praktycznych wskazówek.

1. Zacznij od sprawdzenia opinii o firmie przeprowadzkowej
Jeżeli wiesz, z jakimi uciążliwościami wiąże się przeprowadzka, z pewnością rozważasz usługi firmy przeprowadzkowej. Od czego zacząć jej poszukiwania? Jeżeli wśród Twoich znajomych nie ma osoby, która w ostatnim czasie korzystałaby z pomocy firmy przeprowadzkowej, pozostaje zapoznać się z opiniami klientów firm przeprowadzkowych znalezionymi w internecie. Dlaczego to ważne? W ten sposób dowiesz się, jak ofertę wybranej przez Ciebie firmy oceniają jej dotychczasowi klienci.
Przeglądając opinie o firmie przeprowadzkowej, zwróć uwagę, czy klienci nie skarżą się na:
• kłopoty z odbiorem rzeczy – jeżeli nie, to firma przeprowadzkowa najpewniej jest przygotowana na każdą ewentualność;
• uszkodzenia – mogą one świadczyć o braku poszanowania rzeczy, które są przewożone; niektóre firmy oferujące przeprowadzki Warszawa są doceniane właśnie za brak takich incydentów;
• tempo prac – jeżeli firma jest chwalona za błyskawiczną realizację przeprowadzki, to z pewnością warto rozważyć skorzystanie z jej usług.

2. Przeprowadzki Warszawa – poznaj ofertę
Jak wskazuje nazwa, firma przeprowadzkowa specjalizuje się w organizacji przeprowadzek. Jednak nie każda z firm oferuje taki sam zakres usług – niektóre ograniczają się jedynie do przewozu rzeczy, podczas gdy inne zapewniają kompleksowe wsparcie. Nie masz czasu, aby spakować swoje rzeczy? Najlepsze firmy na rynku przyjmą takie zlecenie.
Masz do przewiezienia rzadziej spotykane wyposażenie, np. fortepian, sejf, antyki lub rzeczy o wartości sentymentalnej? Warto się upewnić, że wybrana firma przeprowadzkowa zapewnia przewóz takich rzeczy i ma w tym doświadczenie.
Przeprowadzka Warszawa – przykładowy zakres usług:
• pakowanie drobnych rzeczy – książek, bibelotów czy wyposażenia salonu;
• zabezpieczenie rzeczy o dużych gabarytach na czas transportu – aby uniknąć uszkodzeń;
• rozpakowanie rzeczy pod wskazanym adresem – zgodnie ze wskazówkami klienta;
• zniesienie i wniesienie rzeczy, które mają zostać przetransportowane – warto zwrócić uwagę, czy dotyczy to wszystkich gabarytów.

3. Dowiedz się, czy firma przeprowadzkowa dysponuje profesjonalnym sprzętem
Przeprowadzka to logistyczne wyzwanie – nie wszystkie rzeczy można spakować do kartonów. Duże urządzenia AGD i RTV, meble czy pianino – to przykładowe elementy domowego wyposażenia, które trzeba najpierw zabezpieczyć, a następnie przenieść do wozu przeprowadzkowego. Pozornie sprawa wydaje się prosta, ale rzeczywistość bywa odmienna. Wąskie schody, brak windy czy remont klatki schodowej – to przykładowe scenariusze, gdy przydaje się profesjonalny sprzęt. O czym mowa?
Firmy oferujące przeprowadzki Warszawa mogą dysponować zróżnicowanym sprzętem, ale najpopularniejsze są wózki (platformy) transportowe. Pracownicy firm przeprowadzkowych stosują też pasy transportowe. Niekiedy konieczne może okazać się użycie samochodu wyposażonego w windę. Ponieważ sytuacje bywają różne, warto wiedzieć, że firma przeprowadzkowa jest na nie przygotowana.

4. Sprawdź, czy firma przeprowadzkowa ma ubezpieczenie
Chociaż pracownicy firmy przeprowadzkowej mogą mieć doświadczenie i doskonale wiedzieć, jak zabezpieczyć wyposażenie mieszkania, to nie można wykluczyć, że w czasie transportu dojdzie do kolizji lub wypadku. Właśnie na taką okoliczność przydaje się ubezpieczenie OC. Firma przeprowadzkowa, którą zaangażujesz, powinna mieć taką polisę.
Wybierając firmę do przeprowadzki Warszawa, zapytaj:
• ile wynosi suma ubezpieczenia (maksymalna kwota, do której odpowiada firma ubezpieczeniowa) – to szczególnie ważne, jeżeli chcesz zlecić transport cennych rzeczy;
• czy firma posiada dodatkowe ubezpieczenia – z których będzie można skorzystać, gdyby doszło do szkód w przewożonym mieniu.

5. Przeprowadzka Warszawa – doświadczenie jest ważne
Firma przeprowadzkowa może dysponować sprzętem i odpowiednio wyposażonymi pojazdami, ale mimo to przeprowadzka Warszawa wcale nie musi przebiegać sprawnie. Dlaczego? Powodem może być brak doświadczenia pracowników. Niewłaściwa organizacja pracy może spowodować, że cała operacja się opóźni – część czynności trzeba będzie wykonać w kolejnym dniu. Chcesz uniknąć takiego scenariusza? Nic prostszego – sprawdź, jak długo firma działa na rynku. Im dłuższy ma staż, tym większa szansa, że jej pracownicy doskonale znają się na swoich zadaniach.

Jeżeli poświęcisz czas na sprawdzenie firmy przeprowadzkowej, zapoznasz się z jej ofertą i upewnisz się, że ma ubezpieczenie OC, sporo zyskasz – przeprowadzka odbędzie się szybko i sprawnie. Również w nowym miejscu zamieszkania nie trzeba będzie „spać na kartonach” – pracownicy firmy przeprowadzkowej pomogą Ci się rozpakować.

Zapraszamy do kontaktu:
Manatki24 Paweł Brzozowski
www.manatki24.pl
e-mail: biuro@manatki24.pl
Tel:730040506