Przewoził 9 kg amfetaminy, prokurator wnioskuje o 2 lata więzienia

2058
10 litrów płynnej amfetaminy, fot: CBŚP

W zeszłym tygodniu Prokuratura Rejonowa w Wołominie skierowała akt oskarżenia przeciwko Adamowi S., któremu zarzucono uczestniczenie w obrocie znaczną ilością narkotyków.

W kwietniu 2017r. na drodze krajowej nr 8 w Markach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszał się Adam S. [LINK] W wyniku przeszukania pojazdu ujawniono plastikowe butelki z zawartością żółtej cieczy. W sprawie uzyskano opinię biegłego z zakresu badań chemicznych, z której wynika, że masa dowodowej amfetaminy wynosiła ponad 9 kilogramów i mogła służyć do otrzymania 931 tysięcy dawek aktywnych narkotyku.

Wobec dwudziestoczteroletniego Adama S. od chwili zatrzymania na wniosek prokuratora stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wraz z aktem oskarżenia prokurator skierował wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie dotychczas niekaranemu Adamowi S. uzgodnionej z nim kary 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności, orzeczenie nawiązki w kwocie 5.000 zł oraz orzeczenie przepadku dowodów rzeczowych.

źródło: Marcin Saduś, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie
Komentarze